Modern Çağda Yoga Eğitmeni Olmak

06 Ocak 2021


Modern Çağda Yoga eğitmeni olmak...

Yoga bizi kendini anlama pratiğine davet ediyor.

Yogayı öğretmek ise yogayı anlamlı şekillerde başkalarıyla paylaşmamızı sağlayan yollarla kendini anlama pratiğine daha derinlemesine dalmaya davet ediyor.

Yoga eğitmenliği işinize her şeyin toz pembe olacağını düşünerek başladıysanız, önce derin bir nefes alın- verin, sakince yerinize oturun, size söyleyeceklerimiz var; üzgünüz, yanılıyorsunuz!

Günümüzde bir yoga eğitmeni yoga feslefesinden anatomiye, akış hazırlamaktan, kendi çalışmalarına derinlemesine zaman ayırmanın yanısıra, zaman yönetimi temel iş ve dijital platformların kullanımı gibi destekleyici bilgileri de öğreniyor.

Yani Yoga Eğitmeni her anlamda gelişmek durumunda!  

Tamamen açık bir niyet, zihin ve kalp...Büyüyen gelişen bilgi ve beceriler bu yüzyılda tek başına nadiren yeterli kalıyor.

Bu niteliklerin yanı sıra, temel değerlerimizi ve öğretmek için içten gelen ilhamımızı kaybetmeden, giderek karmaşıklaşan yoga dünyasında başarılı bir şekilde var olmak için çeşitli ilave yeteneklere ihtiyacımız var.

Yoga’nın bu davetini bir gereklilik olarak görmeyip, vizyoner bir çağrı olarak ele alıp bizden talep edilenleri takdir etmemiz mümkün! 

Şimdi güzel haberi verelim. Tüm bu gereklilikleri zamanınızı ve emeğinizi harcamanıza değer bir şekilde planlayarak yoga işinizi sürdürebilir kılabilirsiniz.

Sizin, programlarınızın ve de derslerinizin daha çok kişi tarafından duyulması , yoga işinizi yapılandırıp, talep gören bir yoga eğitmeni olarak işinizi sürdürebilmek harika bir fikir değil mi? 

Peki nasıl mümkün kılabilirsiniz? Neyi, ne kadar yapmanız gerekiyor, nasıl bir yol haritası çizmelisiniz? Yapacaklarınız zamanınızı ve emeğinizi harcamayı hayatınızı şekillendirmeyi hak ediyor mu? Sonuçta işinizin müdürü de, çalışanı da , pazarlamacısı da eğitmeni de her şeyi sizsiniz. 

Modern Çağda Yoga eğitmeni olarak dijital platformlardan neden faydalanmalısınız?

Yoga eğitmeni olarak işinizi geliştirmek adına yapılabilecek  pek çok şey var - ama hepsini yapamazsınız ya da daha doğrusu yapmamalısınız.  Yapacaklarınız zamanınızı ve emeğinizi harcamayı hayatınızı şekillendirmeyi hak ediyor mu? Size ne en uygun? Önce buna karar vermelisiniz. 

HATIRLATMA: Her birimiz eşsiziz , yeteneklerimiz ve değerlerimiz farklı. Eğitmenlik yolculuğunuz boyunca yaptığınız işler, bir diğer yoga eğitmeninin yolculuğunun aynısı olmayacak, olmamalı.. 

Devam ediyoruz.... 

Eskiden yoga eğitmenine en işlek cadde de yoga stüdyosuna sahip olmak harika bir avantaj sağlayabiliyorken şimdi Google aratmalarında üst sıralarda yer almayı önemli sayabiliriz.

Öğrencilere ulaşabilecek öyle çok kanal var ki... Günümüz modern çağ insanı dijital pazarlamacılar için hiper bağlantılı tüketici olarak geçiyor. Bu ne demek oluyor? Mobil cihazlar, tablet , bilgisayar hatta giyilebilir cihazlarla birden çok platforma her zaman bağlanan tüketiciler…  Kendinizi düşünün, sabah rutininizi düşünün. 

Uyandığınız da ne yapıyorsunuz? Dünya genelindeki pek çok insanın yaptığı gibi siz de telefonunu elinize alıp sosyal medya da geziniyor, e-maillerinizi kontrol ediyor ya da en azından Whatsapp mesajlarınıza bakıyor musunuz?  Artık telefonlar hayatımıza o kadar dahil oldu ki farkında olmadan kendimizi bir şeyler yaparken bulabiliyoruz.  Bunları yataktan daha çıkmadan yapmak pek çok insanın normali durumunda. 

Google Trends’den aldığımız Türkiye'de son 3 yılda yapılan yoga kelimesi aramalarının grafiğini paylaşmak istiyoruz.

Pandemi ve karantinanın başladığı dönemde Türkiye’de yapılan yoga aramaları son 3 yılın en yüksek seviyesinde gözüküyor.
 

Google Trends'ten alınan Google da son 3 yıla göre Yoga kelimesinin aratılması


Bir diğer görsel de Youtube’de yogayı arayanları gösteriyor. Yine aynı dönem müthiş bir sıçrama var…

Google Trends'ten alınan Youtube da son 3 yıla göre Yoga kelimesinin aratılması


Modern Çağda Yoga Eğitmeni Olmak: Yogadan para kazanmak... Ama nasıl?

Anında bilgiye ulaşabilen, büyük bir zaman dilimini internette geçiren modern çağ insanına yoga eğitmeni olarak nasıl ulaşabiliriz?

Cevap basit: Yeni çağa uyum sağlamak adına kendimizi geliştirerek, dijital platformları değerlerimize uygun olarak aktif olarak kullanarak ve en önemlisi güncel kalarak!

Yoga işinizi dijitalde başarılı bir işe dönüştürmek istiyorsanız siz de Modern Çağda Yoga Öğretmek 8 Haftalık Online Programı 'na katılarak atmanız gereken adımlara ulaşabilirsiniz. Detaylar için sosyal medyadan ya da e mail ile mail göndererek iletişime geçebilirsiniz.

Program Başlangıç Tarihleri

19 Aralık Modern Çağda Yoga Öğretmek - Kayıtlar Kapalı

21 Ocak Modern Çağda Yoga Öğretmek - Kayıtlar Kapalı

6-7 Mart  Modern Çağda Yoga Öğretmek - Kayıtlar Kapalı

3-4 Nisan Modern Çağda Yoga Öğretmek - Kayıtlar Devam Ediyor

 

 BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Sadece Hayal Edin!

Tüm zihninizle hayal edin, tüm kalbinizle inanın, ve bizimle başarın