CANVA NEDİR, NASIL KULLANILIR?

05 Ekim 2021


Canva ile tasarımlar yapmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ve Canva nedir ne işe yarar?, nasıl kullanılır?, neler yapabilirsiniz gibi en çok sorulan soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsininiz.

İŞTE SİZİN İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ CANVA İLE İLGİLİ EN SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

Canva nedir, ne işe yarar?

Canva herkes için tasarım yapmayı mümkün kılan özellikle kişisel markalar, içerik üreticiler tarafından çok tercih edilen bir tasarım aracıdır. Görselleriniz arasında bütünlük ve aheng yaratmanızı sağlar ve işin eb güzel yanı kendiniz profesyonel fotoğraf çekimi yapmasanız bile kullanmanız için binlerce ücretsiz stok fotoğrafı sağlıyor.

Canva programı ne işe yararı özetlemek gerekirse herhangi bir tasarım deneyimi gerektirmeden yüksek kaliteli tasarımlar oluşturmaya yarar.

Düzenleme araçlarının tümü parmaklarınızın ucundadır ve arayüz, sevdiğiniz bir şey bulana kadar farklı düzenler, renkler, yazı tipleri ve efektlerle denemeler yapmak için olabildiğince basit şekilde tasarlanmıştır.

Canva nasıl kullanılır?

Canva'nın kullanımı kolaydır. Eğer yeni başlıyorsanız Canva Creator'lar tarafından önceden tasarlanmış şablonları kullanarak başlayabilirsiniz. Böylece ilk tasarımlarınızı kolayca kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

Tasarımlarınızı oluşturulduktan sonra PDF, JPG, PNG, GIF veya SVG olarak indirerek de paylaşabilirsiniz.

Canva ile neler yapabilirim?

Bir poster, el ilanı veya başka bir tasarım türü tasarlamak zor olabilir. Canva kullanıcıları çok çeşitli şablonlar ve görseller arasından seçim yaparak kısa sürede benzersiz bir şey yaratabilirler. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz sihirli öneriler sunar.

Canva ile Sunum,Youtube Banner, Facebook Kapak Fotoğrefı, Sosyal Medya Gönderileri, Kitap Kapağı, Masaüstü Duvar Kağıdı,, Fotoğraf Kolajı, CD Kapağı ,İnfografik,  Afiş, Menü, El İlanı, Logo, Broşür, Hediye Sertifikası, Kartvizit ve Etiket oluşturabilirsiniz. Canva mockupları kullanabilirsiniz.

Canva ya nasıl girilir?

Telefonunuza indireceğiniz uygulama aracılığıyla hem masaüstünde hem de mobil cihazınızda kullanılabilir.

Canva hesabınızı oluşturmak için tarayıcınızı açın ve canva.com adresini ziyaret edin.

Başlamak için sayfanın sağ üst köşesindeki "Kaydol" düğmesini tıklayın! E-posta adresinizi kullanarak, Gmail hesabınızı kullanarak veya Facebook hesabınızı kullanarak Canva hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Canva’ya Giriş Yapın

Canva ücretli mi?

Canva’nın ücretsiz ve Canva PRO gibi ücretli versiyonları bulunmaktadır. Canva öğretmenlere ücretsizdir.

Canva Pro nedir?

Canva’nın tüm özelliklerine erişim sağlayan ücretli versiyondur.

Canva Pro Satın Al

Canva telefondan nasıl kullanılır?

Canva telefonunuza indireceğiniz uygulama aracılığıyla kullanılabilir.

Şeffaflık önemli! 

Okumakta olduğunuz CANVA NEDİR, NASIL KULLANILIR?blog yazısı bazı işbirliği linkleri içermektedir. Yazı hoşunuza gider ve destek olmak isterseniz linkler üzerinden yapacağınız herhangi bir işlemle, hiçbir ekstra ücret ödemeden ufak bir komisyon almamı sağlayabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

 

  

 BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Sadece Hayal Edin!

Tüm zihninizle hayal edin, tüm kalbinizle inanın, ve bizimle başarın