Yoga Eğitmeni için Facebook Business Manager : 5 Adımda Kurulum

15 Aralık 2020


Bu yazımızda sizin için "Yoga Eğitmeni için Facebook Business Manager : 5 Adımda Kurulumuna" yer vereceğiz ve "Facebook Business Manager nedir", "Business Manager'a giriş nasıl yapılır" , "Facebook business manager nasıl kullanılır" ve "Kullanımı Ne İşe Yarayabilir" sorularını cevaplayacağız.

Facebook Business manager nedir?

İşletmelerin Facebook sayfası ve Instagram hesabı gibi varlıkları ve bilgilerini tek bir yerden organize etmeye yarayan Facebook’a ait bir platformdur. Business Manager , kişisel Facebook profilinizden ayrı olarak işletmenizi yöneteceğiniz merkezi bir alandır.

Facebook Business Manager Kullanımı Ne İşe Yarayabilir?

Reklam hesabınızı, Facebook sayfanızı, Instagram hesabınızı ,eğer varsa  uygulamanızı, ürün satışı yapıyorsanız kataloğunuzu, web siteniz varsa tüm müşterilerin bütün olaylarını takip edebileceğiniz pixelinizi, stüdyonuz varsa çevrimdışı olay setlerinizi, özel olarak hazırladığınız dönüşümlerinizi yönetmenizi sağlar. 

Reklamlarınızı yayınlama ve takip etme, Sayfa ve reklam hesabı gibi varlıklarınızı yönetme ve İşletmenizi yönetmenize yardımcı olması için bir ajans veya pazarlama ortağı eklemek için oldukça işe yarardır.

 

Facebook Business Manager  Nasıl Kullanılır? : 5 Adımda Business Manager Kurulumu

  1. Adım: ​​Business manager hesabı açma: Business Manager hesabı oluşturabilmek için bir Facebook profilinizin olması gerekir. 

  2. Adım: Facebook business manager giriş:  business.facebook.com/overview adresine gidin.

Facebook hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini kullanarak giriş yapın.

  1. Adım: Sağ üstte bulunan ‘’İşletme oluştur’’ butonuna tıklayın.

  2. Adım: İşletmeniz için bir ad girin ve iş e-posta adresinizi girdikten sonra ‘’ileri’’ butonuna tıklayın. (Kullanmakta olduğunuz mail adresinizi girmeniz gerekiyor çünkü kısa bir süre sonra onaylama maili alacaksınız.)

  3. Adım: İşletmenizin bilgilerini girin ve ‘’Gönder’’e tıklayın.

Bu yazımızda "Facebook Business Manager nedir ve nasıl kullanılır" sorularını cevaplandırdık.

İşinizi büyütme hedefiniz varsa  pazarlama planınızı oluşturun ve  değerlendirin. Business Manager’ı kullanmanın gerçekten gerekli bir platform olup olmadığına ancak siz karar verebilirsiniz!

Sizinde paylaşmak istedikleriniz varsa sosyal medyadan ya da  mail göndererek bizimle  iletişime geçebilirsiniz

 

 BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Sadece Hayal Edin!

Tüm zihninizle hayal edin, tüm kalbinizle inanın, ve bizimle başarın