Neden derslerinize kimse katılmıyor?

23 Kasım 2021


Yoga eğitmeni olduktan sonra,  hazırlayacağınız eğitim ve derslere yoğun talep olacağı beklentisi olur.

Eğitimler aldınız, kendinizi geliştirdiniz ve çok donanımlısınız . Ve gün geldi artık siz başkalarına öğretmeye hazırsınız. O kadar güzel dersler hazırladınız, programlarınız da o kadar yararlı ki.. Herkesin derslerinize katılması gerektiğini düşünüyorsunuz ama harekete geçtiğinizde farkedeceğiniz işler planladığınız gibi ilerlemeyecek.

Hayalini kurduğu yoga işinde derslerine katılan öğrenci sayısını arttırmak isteyen ama potansiyel öğrencilerinin  kim olduğunu veya onlara nasıl ulaşacağını hiç düşünmeyen, workshop, kendi kişisel eğitimleri ya da dersleri gibi pek çok şeye seve seve yatırım yapan pek çok yoga eğitmeni görüyoruz.

AMA;

Eğitim ve derslerini daha fazla kişiye duyurmak adına, keşfedilebilirliklerini arttırmak adına zaman ayırmalarını ya da yatırım yapmalarını  söylediğimizde ise tereddüt duyduklarını ya da gereksiz olduğunu düşünceleriyle karşılaşıyoruz.

Günün sonunda karşılaştığımız o büyük soru: Neden derslerime kimse katılmıyor?

Potansiyel öğrencilerinizin sizi keşfetmesini beklemek ya da bunun gerçekleşmesi için sadece tek bir kanala odaklanmak Ü-TO-PİK-TİR!

Eğitim ya da derslerinizin içeriğine ne kadar güvenirseniz güvenin insanlar sizin varlığınızdan haberdar olmadıkça dersleriniz toprak altında keşfedilmeyi bekleyen bir cevher olarak kalacaktır.
 BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Sadece Hayal Edin!

Tüm zihninizle hayal edin, tüm kalbinizle inanın, ve bizimle başarın