İLHAM VEREN 3 ONLINE YOGA EĞİTMENİ

25 Kasım 2020


İLHAM VEREN YOGA EĞİTMENİ

Yoga eğitmenleri için internet ortamında var olmak ya da olmamak bir ikilem… Bilgiyi ve yaşam deneyimini daha fazla kitlelere ulaştırıp paylaşmak için  teknolojiden daha iyi başka  bir araç olabilir mi? Bizce yok… İşte sizinle paylaşmak  istediğimiz 3 ilham veren yoga eğitmeni:

#1 Adriene Mishler

İlham veren Online yoga eğitmeni: Adriene Mishler

Yoga with Adriene” internet sitesi ve Youtube kanalı’nın sahibi.
Forbes’te hala yazar olan Jeena Cho 2017 yılındaki yazısında Adriene’nin Youtube dersleri ve tarzını çok güzel özetlemiş:”Adriene’nin öğretim tarzının bir çok yönünü çok takdir ettim.İlk olarak, eğlenceli ve inanılmaz cesaret verici.Ayrıca, nefese dikkat etmeye, duruşun nasıl hissettirdiğine dikkat etmeyi vurguluyor…Vücudunuzu sınırlarınızın ötesine uzatmanız veya zorlamanız gibi bir beklentisi yok.Tam tersine 31 günlük programın tamamı, bedeninizin ve zihninizin o anda nasıl hissettiğine nazik bir tutum ve kabul getirmekte…” Yazının tamamı için tıklayınız.

#2 Kino MacGregor
Döneminin Ashtanga yogada en genç eğitmenlerinden. Zorlu bir başlangıç yapmış olsa da tutkusu ile büyük yol almış… Instagram’da sadece bir milyon takipçisi ve YouTube kanalı KinoYoga’da 30 milyondan fazla izleyicisi var ✌️

Kino MacGregor’ın popüler kültüre bu denli ayak uydurmasının yanı sıra yoganın özüne ve değerlerine de bağlı olması onu ilham verici online yoga eğitmeni olarak kılıyor.

#3 Jaime Amor

Jaime Amor Çocuklar için en sevilen online yoga eğitmeni
2012 yılında Youtube’ta eşi ile birlikte kurduğu çocuk kanalı Cosmic Kids’te video yayınlamaya başlamış İngiliz online yoga eğitmenidir.

Pandemiden bir gün önce 100.000 görüntülenmesi vardı. Ancak Mart ayı sonunda, İngiltere karantinaya girdikten sonra, günlük görüntüleme rakamları yaklaşık 1.000.000’a yükseldi!

Peki bu hızlı artışın sebebi ne?

Evlere kapandığımız Covid 19 döneminde, bir çok ebeveynin sorumlulukları daha da arttı.Ev işlerini yoluna koyup, çalışması gereken ebeveynlerin imdadına çocuklarının çevirim içi kaliteli zaman geçirecekleri etkinlikler kurtarıyor.

Çocuklarını yoga öğrenmeye teşvik etmek ve çocuk yoga kanalları da en çok tercih edilenlerden oldu.

Newstatesman yazarı Sophie McBain bunu şöyle yorumluyor;
“Zaman kazanmak zorunda kalan ebeveynler için çocuklarını Cosmic Kids’in önüne oturtmak, Paw Petrol’un önüne oturtmaktan daha az suçluluk uyandırıyor.Herşeyden önemlisi çocuklar da onu seviyor.” Amor, Cosmic kids kanalında yoga videoları üretmenin yanı sıra, çocuklar için öfke, hayal kırıklığı ve corona süreci gibi durumlarla baş etmelerini destekleyecek meditasyon ve farkındalık videoları yayınlıyor.

Karantiların sona ermesi ve okulların açılmasıyla birlikte kanalın izlenme oranları 800.000’ düştü.Ancak bizce kanalın asıl başarısı, kanalın kurucusunun işine inancını ve amacına bağlılığını ortaya koyan şu sözleri; “Daha fazla çocuğun yoga yapmasına yardımcı oluyor muyum?, hep kendime sorduğum soru bu. Ve eğer cevap evetse, ben yaparım. ”

Sizinde eklemek istediğiniz önerileriniz varsa yorumlarınızı  bekliyoruz. Ayrıca  İletişim sayfasından ve  Sosyal Medya adreslerimizden de bizlere hızlıca ulaşabilirsiniz…
 BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Sadece Hayal Edin!

Tüm zihninizle hayal edin, tüm kalbinizle inanın, ve bizimle başarın