Yoga Eğitmeni Pasif Gelir Kaynakları

25 Kasım 2020


Her Yoga Eğitmeninin en az bir tane pasif gelir kaynağı olmalı!

Bir Yoga eğitmeni olarak gelirinizi sadece aktif olarak var olduğunuz ders, danışmanlık ya da atölye gibi işlerden sağlıyorsanız mutlaka durup düşünmeniz gerekir.

Peki ya aktif olarak ders veremediğinizde, tatile gittiğinizde, hasta olduğunuzda ne olacak? 

Pasif Gelir Kaynakları Nedir?

Aktif olarak tekrar enerji harcamadığınız, zamanınızı sürekli olarak bağlamadığınız ve siz uyurken de sizin için çalışan gelirler pasif gelirlerdir.

Pasif gelir kaynakları nelerdir?

Pasif gelir, kazanmak ve sürdürmek için çok az çaba gerektiren veya hiç çaba gerektirmeyen gelirdir. 

Pasif gelir fikirleri

1.Rehber ya da e-kitap hazırlayın.

İster derinlikli bir konu üzerine olsun ister sadece yol gösterici bir mini rehber, e- kitaplar harika pasif gelir kaynakları olabilirler.Yazması ve oluşturması uzun sürer ancak sonrasında yapmanız gereken hiçbir şey olamayacaktır.

2.Youtube’de ilgi çekici bir kanal oluşturup videolarınızı yayınlayın.

Youtube kanalı ile pasif gelir elde etmek pratik ve meditasyon videoları için hala çok popüler.İstikrarlı olarak youtube’de paylaşımlar yapar ve bir kitle elde ederseniz bir süre sonra youtube videolarınız sizin için pasif gelir kaynağına dönüşecektir.

3.Başarılı bir web sitesi ve blog oluşturun.

Web sitesi bir yoga öğretmeninin olmazsa olmaz dijital varlığıdır.

Web sitenizin trafiği üzerinden ya da reklamlardan para kazanmak pasif gelir yöntemlerinden birisi olarak düşünülebilir.

Ayrıca sitenize ekleyeceğiniz üyelik sistemi ile mini videolu programları siteniz üzerinden satabilirsiniz.

4.Sosyal Medya Hesaplarınızda markalarla işbirlikleri yapın.

Markaların ürünlerini ya da hizmetlerini tanıtıp, sizin üzerinize tanımlanmış bağlantılar üzerinden kazançtan yüzde alabilir  ya da farklı anlaşmalarla kazanç sağlayabilirsiniz.

Bu pasif gelir kaynağı çoğunlukla daha popüler kişiler tarafından kullanılsa da unutmayın markalar da artık nicelikle değil nitelike ilgileniyor.

Değerlerinizi belirleyin ve uygun olduğunuzu, sizi takip edenlerin ilgisini çekeceğini düşündüğünüz markalarla iletişime geçin.

5.Derslerinizi kaydedip çevrimiçi olarak yayınlayın, kurslar oluşturun.

Kendi çevrimiçi ders akışlarınızı ve atölyelerinizi oluşturun.Tıpkı e- kitaplar gibi bir kere oluşturup devamında para kazanabileceğiniz harika pasif kaynaklardır.

6.Yoga fotoğraflarınızı stok fotoğrafçılığına dönüştürün.

Sosyal Medya ya da web siteniz için çektirdiğiniz kaliteli fotoğrafları Shutterstock veya iStockPhoto gibi sitelere yükleyerek para kazanabilirsiniz.Fotoğraflarınız satın alındığında siz de telif ya da kazanç üzerinden yüzde alırsınız.

Sizinde yoga eğitmeni için olabilecek pasif gelir kaynakları ile ilgili paylaşmak istedikleriniz varsa yorumlarınızı  bekliyoruz. Ayrıca  sosyal medyadan ya da  mail göndererek bizimle  iletişime geçebilirsiniz.BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Sadece Hayal Edin!

Tüm zihninizle hayal edin, tüm kalbinizle inanın, ve bizimle başarın